29.12.2010 | 03:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

P. Baco: SPP Slovensko veľmi diskriminuje

Súčasná európska Spoločná poľnohospodárska politika (SPP) podľa slov bývalého ministra pôdohospodárstva SR a exposlanca Európskeho parlamentu (EP) Petra Baca Slovensko veľmi diskriminuje.

"Súčasná Spoločná poľnohospodárska politika nás veľmi diskriminuje. Je najvyšší čas prejaviť aktivitu, lebo o zmenách sa rozhoduje teraz. Prezident SR, vláda, ale aj Národná rada SR sú v tejto oblasti úplne mimo diania. Pritom ide o vrcholne politickú záležitosť, v ktorej sa musia angažovať politické špičky nášho štátu podobne, ako je to napríklad vo Francúzku, Nemecku a Rakúsku," uviedol pre TA SR Peter Baco.

Zároveň si myslí, že súčasné vedenie agrorezortu by sa malo prednostne zamerať na strategickú úlohu, ktorou je reforma Spoločnej poľnohospodárskej politiky EÚ s platnosťou do roku 2020. Samotné Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MP RV SR) podľa jeho názoru nie je dostatočne kompetentné prebojovať zastavenie neokoloniálneho charakteru dnešnej Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

"V každom prípade by sa minister v tomto období, keď ide o všetko, mal snažiť spájať poľnohospodárov na tom, čo sú spoločné slovenské záujmy v EÚ, a podporovať v tomto smere ich činnosť i aktivity," dodal P. Baco.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down