13.12.2018 | 10:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

P. Pellegrini dúfa, že misia EP, ktorá má preveriť agrodotácie, bude objektívna

Premiér Peter Pellegrini (Smer-SD) dúfa, že misia Európskeho parlamentu (EP), ktorá má na Slovensko pricestovať koncom roka alebo začiatkom januára 2019, bude objektívna. Povedal to po štvrtkovom rokovaní parlamentného výboru pre európske záležitosti. Cieľom misie má byť zmapovanie prípadov porušovania pravidiel pri prerozdeľovaní európskych financií, najmä v poľnohospodárstve.

"Niekedy mám pocit, že misie z EP na Slovensko prídu a už dopredu vedia, aký bude výsledok. U niektorých mám pocit, že ide viac o politiku ako o konkrétne fakty a pravdu," konštatoval s tým, že verí, že to nebude prípad tejto misie. Premiér však priznal, že na Slovensku sa dejú chyby a dochádza aj k zneužívaniu eurofondov. "Ale bol by som rád, že ak zaznie kritika, niekto ocení aj to, koľko sa na Slovensku spravilo pre nápravu tohto stavu a čo sa plánuje urobiť," uviedol.
Misiu Európskeho parlamentu povedie predsedníčka výboru CONT Ingeborg Grässleová, ktorá už Slovensko navštívila v marci v rámci monitorovacej misie po vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej. Misia je podľa slovenského europoslanca Ivana Štefanca (KDH) priamou reakciou na sťažnosti slovenských farmárov, ktoré predostreli na pôde EP.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down