20.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestovateľov zaujímajú hlavne novinky

Spoločnosť Bayer CropScience využila možnosť prezentovať na Celoslovenských dňoch najmä novoregistrované prípravky zo svojho dlhoročného výskumu a vývoja. Pestovateľov a ostatných návštevníkov zaujímali v prvom rade novinky a tých bolo v stánku spoločnosti a na pokusných políčkach viac než dosť.

Pred dvoma rokmi bol na Celoslovenských dňoch poľa predstavený fungicíd do obilnín Hutton a vlani fungicíd s morforegulačným účinkom do repky Tilmor. V tomto roku sa mohli záujemcovia na pokusných políčkach na vlastné oči presvedčiť o účinnosti tohtoročnej novinky fungicídu Delaro proti širokému spektru hubových chorôb a hrdzi plevovej v obilninách. A aké novinky sú pripravené pre budúci rok? Do portfólia spoločnosti pribudnú minimálne dva nové prípravky. Prvý z nich mohli návštevníci hodnotiť v zasiatej kukurici. Jedná sa o nový herbicíd s názvom MaisTer power, ktorý je vylepšenou verziou rokmi používaného všestranného herbicídu MaisTer WG, po novom s rozšírenou účinnosťou aj proti viacerým ťažko ničiteľným burinám. Druhou predstavenou novinkou je nový fungicíd do repky Propulse s úplne novou účinnou látkou s novej skupiny látok so špecifickými vlastnosťami.

Popri novinkách samozrejme nechýbali ani demonštrácie správne zvolenej a načasovanej ochrany v porastoch obilnín a kukurice. „Najmä v tomto roku odznelo z praxe veľa otázok na účinnosť proti hrdzi plevovej. Varianty ošetrené fungicídmi Hutton, Delaro a následne Prosarom dali pestovateľom odpoveď nielen v účinnosti na tohto patogéna, ale aj na ostatné významné choroby obilnín. V kukurici dominovali varianty ošetrené Adengom, Laudisom a už spomínaným MaisTerom power. Vo všetkých variantoch sa pestovatelia mohli presvedčiť o všestrannej účinnosti zvolenej herbicídnej ochrany kukurice,“ uviedol Ing. Ján Hanuska zo spoločnosti Bayer

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down