Pestovateľov zeleniny zastrešuje nové odbytové združenie Ovozela

Dosiahnuť optimálne podmienky pre pestovateľov zeleniny pri obchodovaní a upevniť ich postavenie na trhu je zámerom združenia pestovateľov OVOZELA, družstvo. Novozaložené združenie vzniklo v júni tohto roka a zastrešuje veľkých slovenských pestovateľov zeleniny.

V súčasnosti má päť členov, AGRO GTV, s.r.o., Nováky, SALEMIX, s.r.o., Veľké Zlievce, Premier Travel, s.r.o., Komárno, AGRO RYBIA FARMA, s.r.o., Handlová a Farma Kameničany. Pestovatelia sa spojili za účelom zvýšenia domácej produkcie a predaja slovenských produktov. „Naším cieľom je pomôcť slovenským výrobkom presadiť sa na trhu presýtenom zahraničnými produktmi, často nekvalitnými a vo veľkej miere chemicky ošetrovanými. Chceme ukázať všetkým domácim pestovateľom, aké existujú príležitosti pre ich podporu a zvýšenie predajnosti ich produktov,“ povedal predseda predstavenstva družstva Michal Šula.
Družstvo OVOZELA plánuje v dlhodobom horizonte zvýšiť produkciu tradičnej zeleniny a ovocia. „Vidíme množstvo nevyužitých kapacít domácich produktov najmä pre veľký tlak zo strany obchodníkov na znižovanie cien domácich produktov z dôvodu výhodnej ponuky zo zahraničia. Situácia na Slovensku je taká, že sklady so slovenskou zeleninou a ovocím sa plnia a nepredávajú, zatiaľ čo v obchodoch predávame tony dovezených výrobkov,“ skonštatoval Šula, podľa ktorého sa OVOZELA chce stať odbytovou organizáciou pre podporu sektorového trhu EÚ na Slovensku a partnerom pre všetkých slovenských pestovateľov.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *