20.06.2014 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pestrá ponuka prípravkov

Firma Dow AgroSciences mala na Celoslovenských dňoch poľa založených celkovo 9 predvádzacích pokusov. Z toho 2 boli v pšenici ozimnej, 2 v jačmeni jarnom, 2 v repke ozimnej a 3 pokusy v kukurici siatej.

Na obidvoch políčkach pšenice bol aplikovaný už štandardný herbicídny prípravok Mustang Forte v dávke 1,0 l/ha, ktorý si hravo poradil so všetkými burinami na danej lokalite.  Nasledovali  dva fungicídne sledy, prvý prípravok Apel v dávke 1,0 l/ha, ktorý zabezpečil účinnosť na choroby päty stebla a listové choroby (T1) a následne prípravok Lynx v dávke 1,0 l/ha (T3) na choroby listov a klasov. „Všetky prípravky sa aplikovali v rovnakej dávke 1,0 l/ha, ľahko zapamätateľné pre pestovateľa,“ uviedol Ing. Juraj Lipták, zástupca spoločnosti. V druhom pokuse sa opäť začínalo fungicídom Apel v dávke 1,0 l/ha a do klasu bol aplikovaný Limit v dávke 0,6 l/ha, ktorý pôsobí na celý rad hubových chorôb listu a klasu. Proti kohútikom bol aplikovaný razantný insekticíd Rafan v dávke 0,1 l/ha.

Rovnako aj v jačmeni bol aplikovaný Mustang Forte a to v dávke 0,8 l/ha. Nasledoval Apel      (v T1 a T3)v dávke 1,0 l/ha na listové škvrnitosti. V druhej variante bol Apel vymenený za Limit v dávke 0,6 l/ha. Obe varianty boli ošetrené insekticídom Rafan v dávke 0,1 l/ha proti kohútikom.

Celý článok bude uverejnený v najbližšom vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down