Pivovar Carlsberg v 3. kvartáli nesplnil očakávania trhu

Dánska pivovarnícka spoločnosť Carlsberg sklamala analytikov, keď v 3. štvrťroku dosiahla slabšie výsledky, ako jej predpovedali. Informovali o tom agentúry AP a Bloomberg.

Z hospodárskych výsledkov spoločnosti vyplýva, že jej čistý zisk sa za tri mesiace do konca septembra zvýšil o 3 % na 2,2 miliardy v dánskych korún (294,98 milióna eur) z 2,1 miliardy DKK v rovnakom období minulého roka.
Za nárast čistého zisku však vďačí koncern zníženiu nákladov, keďže jeho tržby aj prevádzkový zisk boli v sledovanom období nižšie ako vlani. Presnejšie, zisk Carlsbergu pred úrokmi a zdanením klesol na 3,43 miliardy DKK z 3,6 miliardy DKK v 3. kvartáli 2012. A tržby pivovarníckeho koncernu sa znížili na 17,97 miliardy DKK z vlaňajších 18,59 miliardy DKK, zatiaľ čo analytici, ktorých oslovila agentúra Bloomberg, očakávali tržby v priemere 18,4 miliardy DKK.
Carlsberg v 3. kvartáli 2013 predal o 5 % menej piva ako v rovnakom období vlani. Dôvodom bol pokles odbytu vo východnej Európe, zvlášť v Rusku, ktorý nenahradil ani rast dopytu na ázijských trhoch a v západnej Európe.

(tasr)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *