08.10.2019 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PKS: Členovia komory evidujú pohľadávky voči reťazcu Potraviny Kačka

Potravinárske spoločnosti združené v Potravinárskej komore Slovenska (PKS) evidujú pohľadávky voči spoločnosti Potraviny Kačka, a. s., a preto očakávali, kedy príslušný súd vyhlási na spoločnosť konkurz. Uviedla to pre TASR Jana Venhartová, riaditeľka PKS v reakcii na vyhlásenie konkurzu na obchodný reťazec.

Výška jednotlivých pohľadávok sa pri konkrétnych dodávateľoch podľa nej pohybuje rôzne, od niekoľko tisíc eur po desaťtisíce eur. "Nakoľko potravinárske spoločnosti budú tvoriť značný počet veriteľov s nezanedbateľnou celkovou výškou pohľadávok, majú potravinárske podniky záujem nominovať svojho zástupcu do veriteľského výboru," avizovala Venhartová.
Okresný súd Banská Bystrica začína konkurzné konanie voči dlžníkovi - Potraviny Kačka, a. s., Lučenec. Reťazec zastupuje Beatow Partners, s. r. o., Bratislava. Vyplýva to z uznesenia súdu z 1. októbra, zverejneného v Obchodnom vestníku 7. októbra. Proti uzneseniu nie je podľa súdu odvolanie prípustné. Návrh na konkurz podalo vedenie reťazca ešte koncom augusta tohto roka.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down