18.05.2020 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PKS: Od nového generálneho riaditeľa PPA očakávame najmä protikorupčné opatrenia

Potravinárska komora Slovenska (PKS) od nového generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Tibora Guniša očakáva najmä protikorupčné opatrenia. Uviedla to pre TASR riaditeľka PKS Jana Venhartová v reakcii na piatkové (15. 5.) menovanie Guniša na post v PPA.

"Od jeho pôsobenia na tejto funkcii očakávame najmä prijatie razantných protikorupčných opatrení, maximálne zefektívnenie činnosti agentúry a otvorenú komunikáciu so zástupcami poľnohospodárskych a potravinárskych samospráv," spresnila.
Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora (SPPK) vníma vymenovanie Guniša pozitívne. "Ide o odborníka, ktorý je znalý problematiky, preto dúfame, že nám, poľnohospodárom, v maximálnej možnej miere zjednoduší prácu. Veríme v transparentnú a otvorenú diskusiu pri riešení aktuálnych otázok," povedal v piatok v reakcii na Gunišovo vymenovanie predseda SPPK Emil Macho.
Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ján Mičovský (OĽaNO) v piatok odvolal z funkcie generálnu riaditeľku PPA Beatrix Galandovú a za nového generálneho riaditeľa agentúry vymenoval Tibora Guniša.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down