30.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PKS odštartuje 1. októbra štvrtý ročník kurzu pod názvom Hravo ži zdravo

Potravinárska komora Slovenska (PKS) odštartuje 1. októbra 2014 už štvrtý ročník internetového kurzu zdravého životného štýlu 'Hravo ži zdravo', do ktorého sa môžu zapojiť všetci žiaci základných škôl a piataci navyše súťažne. TASR informovala riaditeľka PKS Jarmila Halgašová. Komora pripravila podľa nej v spolupráci s partnermi aj pre tento ročník pre najlepších atraktívne ceny.

Účasť na kurze je pre základné školy aj ich žiakov bezplatná a pre žiakov 5. ročníka aj tento rok čakajú atraktívne ceny. Súťažná časť kurzu 'Hravo ži zdravo 2014' sa bude konať od 1. októbra 2014 do 31. januára 2015. Nesúťažne je možné kurz absolvovať až do 31. augusta 2015.
Pre prihlásenie školy a konkrétnej triedy do kurzu je potrebná registrácia učiteľa, ktorý na svojich hodinách vedie deti k zdravému životnému štýlu, na stránke www.hravozizdravo.sk. Až keď bude trieda do kurzu a súťaže prihlásená, môžu sa do nej začať registrovať samotní žiaci. Registrácia učiteľov začala 8. septembra 2014 a počas prvých troch týždňov sa do kurzu prihlásilo už 140 učiteľov a 80 tried.
Úlohou žiakov prihlásených do kurzu je absolvovať na internetovom portáli www.hravozizdravo.sk postupne 4 lekcie zdravého životného štýlu a využiť program na hodnotenie jedálnička, pohybových aktivít a pitného režimu. Žiaci si v lekciách zábavnou formou preveria svoje vedomosti v oblasti príjmu a výdaja energie a získajú cenné rady, ako zdravým spôsobom udržať rovnováhu v príjme a výdaji energie.
Na absolvovanie každej lekcie má žiak 7 dní, ktoré mu sleduje samotný program. Pre úspešné absolvovanie kurzu však nie je potrebné prejsť všetky lekcie bez prestávky. Žiak môže kurz kedykoľvek prerušiť a vrátiť sa k nemu neskôr. Jedinou podmienkou je ukončenie práve rozpracovanej lekcie, čo umožní žiakovi prejsť pri ďalšom prihlásení do nasledujúcej lekcie.
Žiaci 5. tried za absolvovanie jednotlivých úloh v lekciách získavajú body pre svoju triedu, ktoré sa na konci kurzu zrátajú pre celú triedu a budú určujúce pre poradie tried v súťažnej časti kurzu a získanie hlavných cien. Jedinou podmienkou účasti triedy v súťažnej podobe kurzu je registrácia a aktívna účasť 70 % počtu žiakov v danej triede, ktorý uvedie učiteľ pri registrácii triedy.
"Nadváha a následná obezita detí nie sú už len zdravotným problémom dnešnej detskej populácie, ale zasahujú aj do sociálneho života detí a neskôr dospelých. Počas prvých troch ročníkov kurzu 'Hravo ži zdravo' sme zistili, že mnohým učiteľom na Slovensku chýba systematický program, ktorý by im pomáhal viesť deti zdravou cestou. Kurz napĺňa potreby učiteľov vo výchovnom procese žiakov. Sme radi, že aj vďaka podpore partnerov projektu môžeme v školskom roku 2014/2015 pokračovať s ďalším ročníkom 'Hravo ži zdravo'," dodala Halgašová.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down