11.01.2024 | 03:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PKS víta vládne predĺženie takzvanej odvodovej úľavy pre potravinárov

Potravinárska komora Slovenska (PKS) víta predĺženie tzv. odvodovej úľavy pre potravinárske podniky, ktoré na svojom stredajšom (10. 1.) zasadnutí odsúhlasila vláda SR.

Uviedla to riaditeľka komory Jana Venhartová, v reakcii na vládnym kabinetom schválenú novelu zákona o sociálnom poistení.
        "PKS sa v minulých týždňoch opakovane vyjadrila, že odvodovú úľavu víta ako vhodnú pomoc pre potravinárov na stabilizáciu cien potravín. Roky voláme po systémovej podpore potravinárskeho odvetvia a odvodová úľava sa osvedčila ako vhodný nástroj pre všetky potravinárske odvetvia," zdôraznil prezident PKS Daniel Poturnay.
        PKS je zároveň pripravená navrhovať ďalšie opatrenia na rozvoj výroby potravín na Slovensku a aktívne sa zapájať do diskusií vedúcich k zvýšeniu konkurencieschopnosti slovenských potravinárskych podnikov.
        Z návrhu novely zákona o sociálnom poistení, ktorý 10. januára schválila vláda, vyplýva, že obdobie uplatňovania si tzv. odvodovej úľavy pre potravinárov sa môže predĺžiť do 30. júna 2024. Okruh zamestnávateľov v poľnohospodárskom a potravinárskom sektore, ktorí si môžu túto daňovú úľavu uplatniť, sa takisto môže rozšíriť.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down