29.01.2014 | 08:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Plénum cez novelu o poľnohospodárskej pôde upravilo aj verejné obstarávanie

Cez novelu zákona o ochrane a využívaní poľnohospodárskej pôdy dnes poslanci Národnej rady (NR) SR upravili aj zákon o verejnom obstarávaní. Pri hlasovaní totiž odobrili pozmeňujúci návrh poslancov Smeru-SD zo spoločnej správy. Ním sa nepriamo pozmenili aj pravidlá pri nákupoch štátu.

Dôvodom na zmeny je podľa predkladateľov odstránenie administratívnej náročnosti pravidiel pri obstarávaní tovarov, služieb alebo stavebných prác pre špecificky vymedzené predmety. Ich obstarávanie spôsobuje podľa poslancov problémy organizáciám z oblasti kultúry.
Ide napríklad o Slovenské národné divadlo (SND), Slovenskú filharmóniu, Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK), umelecký súbor Lúčnica či Múzeum Slovenského národného povstania v Banskej Bystrici, ako aj ďalšie kultúrne inštitúcie.
Novou úpravou sa tak zavádza napríklad výnimka zo zákona na podlimitnú zákazku na tvorbu, výrobu alebo opravu expozície či výstavy. Tiež na reštaurovanie zbierkových predmetov pre múzeá a galérie.
Dôvodom ďalších zmien je podľa predkladateľov úprava textu, ktorá odstráni potenciálne rozdielne výklady a predíde možným aplikačným problémom. "V niektorých ustanoveniach dochádza tiež k zníženiu administratívnej záťaže pri verejnom obstarávaní, v súlade s líniou zachovania transparentnosti súťaží," uviedli poslanci.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down