07.03.2014 | 09:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pneumatická sejačka zo Slovenska

Použitie pneumatických sejačiek na hustosiate plodiny je bežnou praxou v poľnohospodárstve. Väčšinou sa jedná o techniku vyrábanú za našimi hranicami, ale v prípade pneumatickej sejačky Pneutec-drill AS, toto pravidlo neplatí .Jej výroba prebieha priamo na Slovensku, v Leopoldove.

„S poľnohospodárskou technikou, presnejšie s výrobou sejačiek je môj profesijný život spätý už viac, ako desať rokov. Pracoval som v niekoľkých firmách, ktoré sa zaoberali výrobou sejačiek pre hustosiate plodiny. S pribúdajúcimi rokmi praxe som si uvedomil, že práca je to zaujímavá, iba tomu niečo chýbalo,“ povedal Peter Goda, jeden z konateľov spoločnosti AGRO-MP s r.o. Spolu so spoločníkom, Mariánom Slobodom založili v roku 2004 malú firmu, AGRO-MP s r.o., zameranú na výrobu a servis poľnohospodárskej techniky.

Začínali so servisom

V roku 2004, kedy sa spoločnosť AGRO-MP s r.o. ešte len rozbiehala, bola jej činnosť zameraná predovšetkým na servis starších strojov a predaj náhradných dielov. „Bolo treba vybudovať istý základ, na ktorom sa potom mohlo stavať,“ povedal P. Goda. Dlhoročná prax z oblasti výroby poľnohospodárskej techniky nepriniesla iba cenné skúsenosti, ale aj dôležité kontakty na odberateľov techniky. A nebolo treba ani dlho čakať. „Krátko po rozbehnutí spoločnosti, nás oslovil jeden nemecký predajca poľnohospodárskej techniky, so žiadosťou na dodávku sejačiek na hustosiate obilniny pre nemecký trh. Aj keď predtým nakupoval sejačky od iného dodávateľa, rozhodol sa ho zmeniť. Dôvod bol jednoduchý. Jeho dovtedajší dodávateľ techniky, vyrábal sejačky v sériovej výrobe a niektoré špecifické požiadavky, ktoré nemecký odberateľ mal, nedokázala sériová výroba splniť. Využili sme príležitosť a dohodli sa na spolupráci, ktorá pretrváva ešte i dnes,“ konštatoval P. Goda.

celý článok v RN č.11

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

Komentáře k článku

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down