12.09.2014 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pneumatiky na Agrokomplexe

Mimoriadne dôležitou súčasťou väčšiny modernej poľnohospodárskej techniky sú pneumatiky. Tieto zabezpečujú okrem tichého, pohodlného a bezpečného chodu stroja na ceste, aj jeho dobré záberové vlastnosti v teréne, čo najmenšie utláčanie pôdy a čiastočné pruženie stroja pri práci alebo preprave. Pri záberových pneumatikách je rozhodujúcim faktorom efektívny prenos ťahovej sily vysoko výkonných mobilných energetických prostriedkov na podložku.

Agrokomplex 2014

Na medzinárodnej poľnohospodárskej a potravinárskej výstave Agrokomplex 2014 sa na voľnej ploche výstaviska nachádzal aj stánok spoločnosti Bridgestone Slovakia, s.r.o., kde bolo možné vidieť niektoré pneumatiky značky Firestone. Firma BRIDGESTONE je v súčasnosti najväčším výrobcom pneumatík na svete a poľnohospodárske pneumatiky vyrába pod značkami Bridgestone a Firestone .

Štyri hlavné typy dezénov pneumatík

Pred stánkom spoločnosti Bridgestone Slovakia, s.r.o. boli vystavené Firestone pneumatiky rôznych typov a rozmerov. „K najpredávanejším pneumatikám na slovenskom trhu patrí určite pneumatika Firestone  340/85 R24 Performer 85 s dezénom s dvojitým uhlom, určená na prednú nápravu pre nižšiu a strednú triedu traktorov (80-130 k), ktoré  patria k najrozšírenejšej skupine traktorov,“ povedal Ing. Ivan Kamenský, zástupca spoločnosti Bridgestone Slovakia, s.r.o. Kombajnové pneumatiky mali zástupcu v  pneumatike Firestone  800/65 R32 Maxi Traction tak isto s dvojitým uhlom typickým pre pneumatiky Firestone. Tento rozmer pneumatík patrí k najviac používaným na  kombajnoch a samochodných rezačkách. Pre teleskopické manipulátory patrí k najpoužívanejším rozmerom Firestone 460/70 R24 Duraforce Utility, ktorá má dobré referencie od poľnohospodárov, je ideálna na všetky povrchy, má stabilnú bočnicu, dobré záberové vlastnosťami v teréne a dlhú životnosť. Posledným zástupcom vystavených pneumatík bola pneumatika Firestone 300/95 R46 Performer 95, špeciálna úzka “row-crop” pneumatika určená pre kultivačné kolesá na  traktory, ako aj pre najvýkonnejšie samochodné postrekovače.

Celý článok v RN č. 38

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down