04.04.2014 | 11:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pneumatiky vytvorené pre presné poľnohospodárstvo

Tak, ako aj pri cestných dopravných prostriedkoch, tak aj pri poľnohospodárskych strojoch, je dôležitým kritériom správneho používania voľba vhodnej pneumatiky. Pokiaľ pri cestných motorových prostriedkoch sa kladie dôraz na čo najlepšiu priľnavosť na vozovku, pri pneumatikách používaných v poľnohospodárstve, je nárokov kladených na pneumatiku hneď niekoľko. V prvom rade sú to jej trakčné vlastnosti, veľkosť utláčania pôdy, ale aj jej samočistiaca schopnosť. Dodržanie spomínaných parametrov je podmienené tromi dôležitými faktormi: správnym rozmerom pneumatiky, správnym hustiacim tlakom a doťažením kolies.

Doplnili svoje portfólio

Známa značka, ktorá dnes patrí k najväčším svetovým výrobcom pneumatík, značka Bridgestone, vznikla v Japonsku, v roku 1931. Vo svojom produktovom portfóliu ponúkajú kompletné pokrytie všetkých segmentov, počnúc od osobných automobilov, nákladných automobilov, cez motocykle, až po stavebnú techniku. Vzhľadom na fakt, že značka mala do roku 1988 na trhu s poľnohospodárskymi pneumatikami malý podiel, rozhodlo sa vedenie spoločnosti Bridgestone v rámci histórie firmy, pre jednu z najväčších investícií vôbec. V osemdesiatych rokoch minulého storočia, v roku 1988, sa japonský výrobca pneumatík rozhodol pre odkúpenie podielov americkej značky Firestone, ktorá bola svojou produkciou známa aj v radoch farmárov a to predovšetkým na domácej pôde. Týmto krokom vzniklo zlúčenie dvoch značiek pod spoločnou hlavičkou spoločnosti Bridgestone, firma tak skompletizovala svoje portfólio vyrábaných pneumatík.

Značka Firestone vznikla v USA, keď ju v roku 1900 založil Harvey Samuel Firestone. V USA majú poľnohospodárske pneumatiky Firestone dlhoročnú tradíciu a ich veľká popularita pretrváva dodnes. Zároveň sú tieto pneumatiky v Spojených štátoch dlhé roky značkou číslo jeden. Aby agro-pneumatiky Firestone spĺňali najnáročnejšie požiadavky európskych farmárov, ich vývoj a testovanie prebieha Európe, v talianskom Ríme, v stredisku pre výskum a testovanie. Výroba je umiestnená v španielskom meste Puente San Miguel.

Celý článok v RN č.15

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down