20.09.2014 | 06:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po cukrovinkách uvažuje Rusko nad zákazom dovozu ukrajinského ovocia

Rusko uvažuje o ďalšom zákaze dovozu potravín z Ukrajiny, tentoraz ovocia. Oznámila to dnes Ruská veterinárna a fytosanitárna služba Rosselchoznadzor s tým, že rozhodnutie by mohlo padnúť do konca septembra. Informovala o tom agentúra RIA Novosti.

Ako uviedol hovorca Rosselchoznadzoru Alexej Alexejenko, dôvodom plánovaného zákazu je výskyt škodcov v ukrajinskom ovocí. Okrem toho ruské úrady podľa neho zaregistrovali aj pokusy dodávať na ruský trh cez Ukrajinu embargom zasiahnuté ovocie z Moldavska.
"Takže je možné, že čoskoro zavedieme reštrikcie na dovoz ovocia z Ukrajiny. Rozhodnutie by sme mohli prijať do konca mesiaca," povedal Alexejenko.
Bude to ďalšia komodita z Ukrajiny, na ktorú Rusko uvalilo zákaz dovozu. Začiatkom septembra zakázala Moskva dovoz všetkých cukroviniek z Ukrajiny. K rozhodnutiu došlo potom, ako podľa úradu na ochranu spotrebiteľov Rospotrebnadzor dve ukrajinské firmy Konti a AVK nesplnili podmienky v oblasti označovania produktov. Ešte koncom júla minulého roka Rusi zastavili dovoz čokoládových výrobkov od firmy Roshen, ktorú vlastní Petro Porošenko. Toho si Ukrajinci v máji zvolili za novú hlavu štátu.
V auguste Moskva zastavila aj dovoz ukrajinských alkoholických nápojov, pričom tvrdila, že ide o ochranu práv spotrebiteľov. Ešte predtým zakázali Rusi napríklad dovoz ukrajinských mliečnych výrobkov, džúsov a piva.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down