18.06.2014 | 05:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Po šiestich rokoch na novom mieste

Po šiestich rokoch sa na novom mieste, na poliach AGROZEL Dolná Streda uskutočnil tradičný Deň poľa jarného a ozimného sladovníckeho jačmeňa, ktorý usporiadali LYCOS – Trnavské sladovne v spolupráci so spoločnosťami Dow Agrosciences, MA Agrovita Slovakia a Belba Plus

Poľný deň, ktorý zahájil Ing. Richard Lošonský aj napriek novému miestu zostal verný svojej vízii, a to oboznámiť pestovateľov s výsledkami pokusov zameranými na výživu, hnojenie a ochranu rastlín, s modernými technológiami herbicídnej a fungicídnej ochrany ozimného a jarného jačmeňa, odrodovými pokusmi jarného jačmeňa a ďalšími užitočnými informáciami v podaní prof. Ing. Jana Vašáka, CSc.

Jačmeň je podľa profesora  veľmi intenzívna plodina. Preto považuje za veľmi správne používať Plontar ako súčasť moriacej kvapaliny, Sunagreen, ktorý je vhodný na optimalizáciu počtu odnoží.  Správny jačmeň by totiž mal mať jeden klas a dve odnože. Treba si však uvedomiť, že Sunagreen nie je paušálny produkt, aplikovať by sa mal iba na zdravé porasty, ktoré nie sú stresované.  Pripomenul, že do technológie pestovania jačmeňa patrí skôr 90 kg, ako 60 kg dusíka a pozornosť upriamil aj na aplikáciu listových hnojív, napríklad formou močoviny v dávke 10 kg/ha, ktorú možno aplikovať s fungicídmi, herbicídmi. Varoval však pred jeho  aplikáciou s regulátormi rastu.

Celý článok bude uverejnený v niektorom z najbližších vydaní Roľníckych novín.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down