16.01.2014 | 01:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Počet solárnych inštalácií v SR by sa od roku 2014 mal zvyšovať rýchlejšie

Počet solárnych inštalácií, najmä malých, by sa od roku 2014 mal v SR zvyšovať rýchlejšie ako doteraz. Uviedol to dnes na tlačovej konferencii v Bratislave zastupujúci riaditeľ Slovenskej asociácie fotovoltického priemyslu (SAPI) Pavel Šimon.

Súvisí to podľa neho aj so zjednodušením administratívneho konania u zdrojov do 10 kilowattov (kW), ktoré priniesla vlaňajšia novela zákona o obnoviteľných zdrojoch energie (OZE), iniciovaná podpredsedom vlády SR pre investície Ľubomírom Vážnym (Smer-SD).
"Jednoznačne vidíme, že trend pôjde k rapídnemu navýšeniu množstva inštalácií, nie až tak inštalovaného výkonu, pretože sa jedná o malé výkony," myslí si Šimon. Odhady SAPI na počet malých inštalácií do roku 2020 v SR sa podľa jeho slov v zásade zhodujú s odhadom Vážneho, a to na úrovni vyše 50.000 solárnych zdrojov.
SAPI si Vážneho novelu zákona o OZE pochvaľuje. "Sme veľmi radi, že novelizácia prešla v parlamente. Novela pána Vážneho je pre nás veľmi vítaná, predstavuje naplnenie našich snáh o to, ako znížiť záťaž na koncového zákazníka," konštatoval Šimon.
SAPI je záujmové združenie právnických osôb pôsobiacich vo fotovoltickom priemysle, ktoré vzniklo v polovici roka 2010. Cieľom SAPI je trvalo podporovať všetky obnoviteľné zdroje energie a rozvoj fotovoltického priemyslu na Slovensku.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down