11.11.2015 | 11:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podľa podpredsedu SNS potrebuje pôdohospodárstvo vyšší rozpočet

Pôdohospodárstvo potrebuje vyšší rozpočet. Myslí si to podpredseda mimoparlamentnej Slovenskej národnej strany (SNS) Vladimír Chovan.

"Slovenská národná strana považuje návrh podielu zdrojov zo štátneho rozpočtu na rok 2016 pre rezort pôdohospodárstva za veľmi nízky. Je z neho zrejmé, že predstavitelia rezortu nedostatočne obhajovali jeho pozície vo vláde SR," zdôraznil vo svojom stanovisku.
Zdroje zo štátneho rozpočtu podľa neho do rezortu majú sústavne klesajúcu tendenciu a nezodpovedajú programovému vyhláseniu vlády o zvýšení podpory pre živočíšnu výrobu a špecializovanú rastlinnú výrobu s vyššou mierou zamestnanosti. A už vôbec nekorešpondujú s koncepciou vlády SR na roky 2014 až 2020 s vytvorením nových 18.400 pracovných miest.
Poznamenal, že prepad v rezorte pôdohospodárstva patrí k dvom najvyšším. Stav v rezorte sa nezlepší, naopak, budú sa znižovať všetky rezortné aktivity a zhoršovať kvalitatívna úroveň práce. "Budeme tiež svedkami znižovania odbornosti a kompetentnosti pracovníkov," dodal Chovan.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down