24.01.2014 | 11:01
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podnikateľské prostredie sa zhoršilo

Podnikateľské prostredie na Slovensku sa opatreniami vlády sledujúcimi rozpočtovú disciplínu relatívne zhoršilo. Uviedol to na štvrtkovej (23.1.) konferencii Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) jej predseda Peter Mihók.

 

"Vyjadrenia zahraničných investorov, ktorí sú na Slovensku, sú z hľadiska niektorých opatrení vlády negatívne. Nie sú to však opatrenia, ktoré by podnikateľov vyháňali z tejto krajiny, či už domácich alebo zahraničných," spresnil P. Mihók.
"Sme za rozpočtovú disciplínu, ale za jej inú štruktúru. Myslíme si, že niektoré opatrenia vlády mohli byť formulované inak," priblížil šéf obchodnej a priemyselnej komory.
Základom všetkých politík je podľa P. Mihóka ekonomika. "Treba vytvoriť také podmienky pre fungovanie ekonomiky, ktoré nám dokážu saturovať aj sociálne otázky, lebo len fungujúca ekonomika zamestnávajúca a vťahujúca ľudí do pracovného procesu rieši sociálne otázky. My ako keby sme však preskakovali cez výrobu, služby, obchod a išli riešiť otázky z rozpočtových prostriedkov. Sociálne otázky musíme riešiť cez systém vzdelávania, cez inovácie výroby a cez lepšiu pozíciu na zahraničných trhoch," myslí si predseda SOPK.
Sociálna sieť by podľa jeho slov mala zachraňovať najmä tých, ktorí sú v takom stave, že nemôžu pracovať. "V tejto oblasti by sme mali dávať dokonca oveľa viac, ako v súčasnosti dávame, pretože takíto ľudia môžu byť len v obmedzenej miere vtiahnutí do pracovného procesu," podotkol P. Mihók.
Podľa jeho slov by sa v sociálnej oblasti malo určite viac pozerať aj na situáciu v mnohých rodinách pri výchove detí, ako aj na situáciu tzv. starodôchodcov, ktorí žijú často v katastrofálnych finančných podmienkach. "Toto by mala riešiť sociálna sieť, ale nie riešiť mladých ľudí, ktorých školy vypustia a stávajú sa hneď nezamestnanými, najmä z dôvodu nevhodnej štruktúry školstva," dodal predseda SOPK. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down