14.11.2023 | 01:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pôdohospodársku platobnú agentúru bude viesť Ondrej Humaj

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD) vymenoval do funkcie generálneho riaditeľa Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Ondreja Humaja.

Informoval o tom odbor komunikácie Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.
        "Od nového generálneho riaditeľa Ondreja Humaja očakávam dokončenie digitalizácie agentúry a pokračovanie v nastavených procesoch tak, aby agentúra plnohodnotne fungovala a napredovala," povedal Takáč.
        Humaj nastupuje na post šéfa PPA po Jozefovi Kissovi, ktorý bol vo vedení agentúry od júna 2021 a podarilo sa mu obhájiť akreditáciu PPA pred Bruselom, a tiež ozdraviť agentúru do súčasného stavu. V tomto procese plnil podľa MPRV kľúčovú úlohu aj Ondrej Humaj ako riaditeľ úseku príspevkov, podpôr a dotácií.
        Agrorezort dodal, že najväčšou úlohou, ktorá čaká nového generálneho riaditeľa, je vyplatenie priamych podpôr roku 2023, v prípade projektových podpôr je to čerpanie fondu Programu rozvoja vidieka a v oblasti štátnej pomoci administrovanie výziev Zelená nafta a Poistné.
        "Ideme do veľmi náročného obdobia a ja som pripravený garantovať kontinuitu nastavenia agentúry tak, aby sme sa posúvali k jej plnohodnotnému fungovaniu," doplnil Humaj.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down