15.05.2014 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Podpora slovenských výrobkov už aj v reštauráciách, baroch, bistrách ...

Vzdelávací projekt spoločenskej zodpovednosti Kvalita z našich regiónov (KZNR) tento rok vstupuje už aj do HoReCa segmentu. Cieľom tejto aktivity je podpora lojality zákazníkov a získanie nových hostí, tých zákazníkov, ktorým záleží na domácej krajine pôvodu konzumovaných nápojov a jedál.

Podľa výsledkov prieskumu spoločnosti GfK, slovenský spotrebiteľ výrazne deklaruje záujem navštevovať práve tie zariadenia, kde podávajú slovenské nápoje a jedlá pripravené zo slovenských surovín, a to až 62 % z opýtaných. Preto hotely, reštaurácie, bary, bistrá majú odteraz možnosť zapojiť sa do tohto hnutia na podporu ekonomiky Slovenska, formou získania oprávnenia označenia svojej prevádzky logom Kvalita z našich regiónov.

Kritériom získania tohto oprávnenia na používanie ochrannej známky KZNR je zastúpenie aspoň 50 % podielu slovenských surovín, z ktorých sa pripravujú jedlá a 50 % podielu nápojov pochádzajúcich z produkcie Slovenska. Podporným kritériom pri rozhodovaní udelenia oprávnenia je taktiež používanie nepotravinárskych tovarov v prevádzkach, vybavenie prevádzok zariadením slovenského pôvodu a ďalších. Po splnení kritérií, bude prihlasovateľovi doručené označenie "U nás ponúkame slovenské" vo forme nálepky, certifikát potvrdzujúci, že je právoplatným držiteľom označenia KZNR a podklady k využívaniu označenia vo svojom jedálnom/nápojovom lístku, na webovej stránke a iných materiáloch. Používanie ochrannej známky je bezplatné. Administratívny poplatok za sprievodné služby je 19,- eur bez DPH.
Viac na www.kvalitaznasichregionov.sk

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down