03.05.2024 | 11:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľnohospodári majú menej ako dva týždne na podanie žiadosti o priame podpory

Na podanie žiadosti o priame podpory na rok 2024 majú poľnohospodári menej ako dva týždne. Žiadosti môžu podať do 15. mája.

 PPA vyzvala poľnohospodárov, aby si podávanie žiadostí o priame podpory nenechávali na poslednú chvíľu. Žiadosti musia podať elektronicky prostredníctvom portálu slovensko.sk. Agentúra kvôli tomu vytvorila aj špeciálnu podstránku Kampaň 24, kde je zverejnený celý postup s videonávodom na podávanie žiadostí.
        Webová stránka upozorňuje poľnohospodárov, aby si overili aktívnosť svojej schránky na slovensko.sk a tiež či majú všetky potrebné certifikáty. Na podanie žiadosti je potrebný občiansky preukaz s elektronickým čipom a podanie treba podpísať kvalifikovaným elektronickým podpisom. K žiadosti sa musia pripojiť aj všetky potrebné dokumenty, ktoré sú vypísané na podstránke agentúry.
        Ak je žiadateľom o priame podpory právnická osoba, žiadosť bude podávať podobne ako v roku 2023, teda cez portál verejnej správy slovensko.sk. V prípade, ak je žiadateľom samostatne hospodáriaci roľník alebo fyzická osoba, ktorá má občiansky preukaz s čipom, ale nemá ho aktivovaný, je potrebné postupovať podľa informácií na portáli slovensko.sk.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down