28.02.2014 | 09:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľnohospodárska doprava v červenom šate

Jedným z množstva výrobcov dopravných systémov pre poľnohospodárstvo je i nemecká spoločnosť ANNABURGER Neutzfahrzeug GmbH, sídliaca v Nemeckej spolkovej republike Sasko – Anhaltsko. Značka Annaburger okrem toho, že sa špecializuje na poľnohospodársku dopravnú techniku, ponúka i dopravné riešenia pre komunál a komerčné prepravné spoločnosti. Na výstave Agritechnica 2013 domáci výrobca nemohol chýbať a na svojom stánku prezentoval niekoľko zaujímavých riešení poľnohospodárskej dopravy.

Na poľnohospodársku dopravnú techniku sú kladené špecifické požiadavky a to predovšetkým kvôli premenlivosti prostredia, v ktorom pracuje. Poľnohospodárska doprava sa musí prispôsobiť nielen pravidlám a legislatíve prevádzky vozidiel po pozemných komunikáciách, ale i prírodným podmienkam na poli, teda nemala by nadmerne zhutňovať pôdu.

Osvedčený model s maximálnou výbavou

Prekladacie vozy sa stali neoddeliteľnou súčasťou tandemu kombajn - dopravný prostriedok. Vďaka ich schopnostiam je zabezpečená nielen šetrná doprava na poli, ale i rýchle a efektívne premiestňovanie zberaného materiálu. Z kategórie prekladacích vozov vystavovala značka Annaburger, na medzinárodnej výstave Agritechnica 2013 prekladací voz HTS 33.79, ktorý sa radí do skupiny známych a osvedčených strojov tejto značky. Variabilita dopravných prostriedkov Annaburger je povestná. Takmer všetky dopravné zariadenia, ktoré nemecký výrobca s výnimkou niektorých špecializovaných prevedení ponúka, môžu byť postavené na koncepcii výmenného systému, kedy podvozok a nadstavba tvoria dva samostatné celky, alebo ako konvenčné prevedenie, vtedy je podvozok a nadstavba pevne spojená do jedného celku. V prvom prípade tvorí podvozok univerzálnu časť stroja, na ktorú je agregovateľný klasický vyklápač, korba s výtlačným štítom, senážna nadstavba, rozmetadlo maštaľného hnoja alebo cisterna. Vystavený veľkoobjemový prekladací voz Annaburger HTS 33.79 ponúka štedrých  36 m3objemu korby. Počas vyprázdňovania prichádza k slovu závitovka s priemerom 550 mm a výkonom 15 m3/min , ktorá je umiestnená v spodnej časti voza a plynule nadväzuje na šikmý vyprázdňovací komín umiestnený v jeho čelnej časti.

celý článok v RN č. 10

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down