09.07.2018 | 08:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľnohospodárstvo potrebuje propagáciu...

V expozícii živočíšnej výroby sa na Celoslovenských dňoch poľa prezentovali rôzne druhy a plemená hospodárskych zvierat. Cieľom bolo inšpirovať a iniciovať jej návštevníkov k rozvoju chovateľských aktivít a tým i živočíšnej výroby v regiónoch.

Ako uviedol Stanislav Becík, predseda predstavenstva ZAD Dvory nad Žitavou, poľnohospodárstvo potrebuje propagáciu, aby spotrebitelia aj na príklade takýchto výstav ako CDP zistili ako chutí vidiek, čo znamená vyrobiť slovenské potraviny, prečo enormné dovozy agropotravinárskych komodít neprospievajú agropotravinárstvu na Slovensku a prečo je dôležité formovať vzhľad krajiny práve prostredníctvom poľnohospodárstva.
Partnerom CDP v Dvoroch nad Žitavou, ktorý aj v tomto roku spoľahlivo zabezpečil ustajňovacie prístrešky a hradenie pre všetky vystavené druhy hospodárskych zvierat v poľných podmienkach bola spoločnosť VETIS, s. r. o. Firma, ktorá sa špecializuje na chovateľské a veterinárne potreby pre kone, hovädzí dobytok, ošípané, ovce i kozy, ako aj na rôzne riešenia pre pastevný odchov zvierat, sústredila vo svojom najväčšom prístrešku na poli a pod svoje „ochranné krídla“ vzala rozhodujúce chovateľské zväzy a významné inštitúcie, ktoré pôsobia v tomto sektore.

Viac sa dočítate v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 27.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down