17.12.2014 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľovnícka samospráva sa zamerá na škody na porastoch aj zvieratách

Prioritou slovenskej poľovníckej samosprávy je plnenie úloh vyplývajúcich zo zákona o poľovníctve v oblasti preneseného výkonu štátnej správy, povedal pre TASR prezident Slovenskej poľovníckej komory (SPK) Tibor Lebocký.

"Komora chce aj naďalej pokračovať v spolupráci so štátnymi i neštátnymi organizáciami a inštitúciami v oblasti prípravy národného manažmentového plánu veľkých šeliem, najmä medveďov a vlkov. Ale aj v oblasti riešenia rastúcich škôd spôsobovaných na poľnohospodárskych i lesných kultúrach zverou, ako aj škôd spôsobených na voľne žijúcej zveri, napríklad pri dopravných kolíziách na cestách a diaľničných úsekoch," priblížil TASR. Cieľom SPK je zastavenie poklesu a revitalizácie populácií malej zveri, najmä zajacov, bažantov, jarabíc.
SPK v zmysle zákona organizuje odbornú prípravu a skúšky uchádzačov o poľovný lístok, vydáva a odníma poľovné lístky, organizuje streleckú prípravu, praktické skúšky zo strelectva, kontrolné streľby členov komory, organizuje a vykonáva poľovnícku kynológiu a sokoliarstvo, organizuje chovateľské prehliadky trofejí, spolupracuje pri prvotnom spracovaní údajov poľovníckych evidencií a štatistík, ako aj pri tvorbe právnych predpisov.
Snem SPK, ktorý sa konal 6. decembra v Nitre, zvolil Lebockého do čela tohto samosprávneho orgánu na ďalšie 5-ročné funkčné obdobie.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down