08.08.2014 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poľsko sa pre ruské embargo na potraviny obráti na WTO

Poľsko podá na pôde Svetovej obchodnej organizácie (WTO) sťažnosť proti ruskému zákazu na dovoz poľského ovocia a zeleniny. Uviedol to dnes poľský minister poľnohospodárstva Marek Sawicki. Informovala o tom agentúra Reuters, ktorá sa odvolala na správu poľského denníka Gazeta Wyborcza.

"Skôr sme sťažnosť podávať nemohli, pretože prvú oficiálnu korešpondenciu týkajúcu sa zákazu sme dostali až v stredu (6.8.)," povedal Sawicki s tým, že pred týmto dňom mali informácie (o ruskom kroku) iba z médií.
Poľsko svoj zámer obrátiť sa na WTO oznámilo krátko potom, ako Európska komisia zverejnila, že experti z oblasti poľnohospodárstva zo všetkých členských krajín EÚ sa na budúci týždeň 14. augusta stretnú v Bruseli. Cieľom stretnutia bude analyzovať dôsledky ruského zákazu dovozu potravín z EÚ.
Niektoré európske firmy však už dôsledky ruského kroku pocítili. Poľská agentúra PAP dnes informovala, že Rusi odmietli vpustiť do krajiny veľký náklad poľských kureniec, ako aj hovädzieho mäsa z Rakúska. Problémy oznámila aj česká mliekarenská spoločnosť Madeta, ktorej Rusi nevpustili do krajiny kamióny so syrom Niva.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down