03.12.2014 | 07:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Poslanci na konci dňa riešili školské bufety a "jednoeurové eseročky"

Dvojica prezidentom vetovaných zákonov zamestnala poslancov Národnej rady (NR) SR v závere šiesteho rokovacieho dňa poslednej tohtoročnej schôdze. Plénum hovorilo o zákaze predaja nezdravých potravín v školských bufetoch, ako aj o "jednoeurových eseročkách".

Zákaz potravín má zaviesť novela školského zákona od Renáty Zmajkovičovej zo Smeru-SD. Prezident Andrej Kiska právnu normu do parlamentu vrátil s tým, že je nejednoznačná. Poslancom preto navrhol zoznam aj sankcie zo zákona vypustiť. Parlamentné výbory k vrátenej novele neprijali žiadne uznesenie. Ako sa s právnou normou vysporiada plénum, sa ukáže pri hlasovaní vo štvrtok (4.12.).
Snemovňa definitívne rozhodne aj o novele Obchodného zákonníka, ktorú prezident Kiska tiež vetoval. Jedným zo základných cieľov novelizácie Obchodného zákonníka je popri zakladaní spoločností so základným imaním 1 euro, sprísnení podmienok pre tvorbu a udržanie základného imania aj prepracovanie povinností členov štatutárnych orgánov obchodných spoločností. Prezident má k novele množstvo námietok, a preto navrhol poslancom, aby zákon neprijali ako celok.
Poslancov čaká vo štvrtok aj definitívny verdikt o budúcoročnom štátnom rozpočte. Okrem toho budú diskutovať o neprerokovaných bodoch. Na rad príde aj pravidelná štvrtková Hodina otázok. Premiér Robert Fico (Smer-SD) bude v rámci svojej pätnásťminútovky odpovedať na otázku poslanca Viliama Holevu (Smer-SD), ktorého zaujíma, ako možno náš návrh štátneho rozpočtu charakterizovať v rámci jeho postavenia v EÚ.
Jozef Mikloško (KDH) zase premiérovi pripomína, že na aktuálnu schôdzu pléna pred týždňom navrhol diskusiu o Ukrajine, čo mu neprešlo. "V utorok ste v HN Clube spomenuli, že na 70 percent hrozí na Ukrajine priamy vojenský konflikt, a to nie rusko-ukrajinský. Mohli by ste zákonodarný zbor viac informovať, aký konflikt ste mali na mysli?" vyzýva Fica Mikloško.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down