13.11.2023 | 03:11
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravinári majú posledný týždeň na zaslanie vyhlásenia za november

Vyhlásenie k poskytnutiu štátnej pomoci za november musia subjekty, ktoré si uplatňujú odvodovú úľavu, zaslať do 20. novembra.

Po schválení štátnej pomoci zaplatia zamestnávatelia-potravinári znížené poistné. V pondelok na to upozornil hovorca Sociálnej poisťovne (SP) Martin Kontúr.
        "Sociálna poisťovňa poskytuje štátnu pomoc zamestnávateľom-potravinárom vo forme odvodovej úľavy za obdobie od 1. augusta 2023 do 31. januára 2024 v súlade so zákonom o sociálnom poistení," priblížil Kontúr.
        Vyhlásenie podáva zamestnávateľ elektronicky za každý príslušný mesiac samostatne v určených lehotách. Za december tohto roka a január budúceho roka je lehota na podanie vyhlásenia stanovená od 1. do 10. decembra 2023. Formulár vyhlásenia je zverejnený v eSlužbách SP.
        SP oznámi zamestnávateľovi schválenie alebo neschválenie štátnej pomoci najneskôr do konca kalendárneho mesiaca, v ktorom v určenej lehote podal zamestnávateľ príslušné vyhlásenie. Zamestnávatelia-potravinári musia pre poskytnutie štátnej pomoci predložiť výkaz poistného a príspevkov na starobné dôchodkové sporenie v lehote splatnosti poistného.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down