03.10.2018 | 07:10
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravinárske spoločnosti Hamé a Vitana sa spoja do jednej firmy

Potravinárske spoločnosti Hamé a Vitana, ktoré vlastní nórska spoločnosť Orkla, sa spoja do firmy Orkla Foods Česko a Slovensko. Jej šéfom sa stane terajší riaditeľ firmy Vitana.

Ako uviedol server novinky.cz, spoločnosť Orkla podpísala v roku 2015 zmluvu o kúpe spoločnosti Hamé za 175 miliónov eur a prevzatie dokončila o rok neskôr. Vitana patrí firme Orkla už od roku 2013.
Čo sa týka zlúčenia, ide najmä o organizačnú záležitosť. "Značky Hamé a Vitana budú pokračovať naďalej," povedal pre Novinky hovorca Hamé Petr Kopáček.
Vedením novej organizácie bol poverený Pawel Szczesniak, ktorý doteraz pôsobil vo funkcii generálneho riaditeľa spoločnosti Vitana. Šéf firmy Hamé Martin Štrupl, ktorý vo firme pracoval 15 rokov, sa zo svojej funkcie rozhodol odstúpiť a v kariére pokračovať mimo skupinu Orkla.
Hamé má v Česku a na Slovensku vedúcu pozíciu na trhu s paštétami, hotovými jedlami, konzervovanou zeleninou, džemami a detskou výživou. Vitana je známa výrobou polievok a korenia.
Okrem Vitany vlastní nórska Orkla v strednej Európe ešte rakúsku firmu Felix a rumunskú Orkla Foods Romania. Spoločnosť so sídlom v nórskom hlavnom meste Oslo je popredným dodávateľom potravín a drogistického tovaru v Škandinávii, Pobaltí, na niektorých trhoch strednej Európy a v Indii.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down