25.09.2016 | 05:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potravinové embargo Ruska by mohlo platiť ešte ďalšie roky

Ruskí poľnohospodári sa nemusia obávať prípadného ukončenia embarga na dovoz potravín z krajín, ktoré na Rusko uvalili sankcie, nakoľko ruské produkty sú dostatočne konkurencieschopné. Povedal to dnes v rozhovore pre televíznu stanicu Rossija 24 ruský minister poľnohospodárstva Alexander Tkačev. Zároveň naznačil, že poľnohospodári sa možno dočkajú ďalšieho predĺženia embarga.

"Zatiaľ nevieme povedať, či zákaz sa ku koncu roka 2017 skončí. Máme záujem udržať ho ďalších päť rokov. Ak by sa však aj zrušil, nič dramatické to pre ruských producentov znamenať nebude," povedal Tkačev.
Rusko uvalilo embargo na dovoz potravín zo západných krajín vrátane všetkých štátov Európskej únie v auguste 2014 ako odvetu za sankcie Západu. Tie boli reakciou západných krajín na anexiu polostrova Krym a postoj Moskvy v súvislosti s bojmi na východe Ukrajiny. Embargo, ktoré sa dotklo najmä mäsa, rýb, mlieka, mliečnych výrobkov, zeleniny a ovocia, malo pôvodne platiť len jeden rok, neskôr ho ale Rusko predĺžilo a momentálne je jeho ukončenie predbežne naplánované na koniec roka 2017.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down