24.08.2016 | 07:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Potraviny objednávajú na Facebooku

Sociálne siete sa stávajú čoraz populárnejšími, ale vedeli ste, že ich môžete využívať aj priobjednávaní miestneho čerstvého ovocia a zeleniny? Viacero dobrovoľníkov vo Fínsku vytvorilo na Facebooku skupiny, kde tak môžete urobiť. Skupiny sa nazývajú REKO a farmári ich využívajú na to, aby oznámili, ktoré produkty práve majú k dispozícii a spotrebitelia si ich môžu objednať.

Zákazníci si obvykle tovar vyzdvihnú a zaplatia na miestnom trhovisku. Súčasťou celej akcie je predsa aj prehodiť niekoľko slov s farmárom. Zákazníčka Mia, ktorá pravidelne REKO využíva, hovorí: „Nie je to len o potravinách, je to aj o komunite a o stretávaní sa s inými ľuďmi.“  Okrem toho hovorí, že farmársky trh nemali v obci dlhý čas, preto je veľmi rada, že ho teraz majú.

Počas posledných 30-40 rokov sa možnosti priameho predaja od výrobcov zákazníkom vo Fínsku výrazne znížili. Dopyt po miestnych a ekologických produktoch sa však v posledných rokoch uberal opačným smerom. Spotrebitelia volali po obnovení takéhoto spôsobu predaja, avšak bez odozvy.

Za skupinou REKO nie je žiadna formálna organizácia, preto nemá žiadne administratívne náklady. Administrátormi facebookových skupín sú dobrovoľníci a miesta doručenia sú vyberané strategicky tak, aby nevznikali žiadne náklady na prenájom. Dokonca niektoré supermarkety ponúkajú pre miestne REKO skupiny priestory zadarmo, aby pritiahli zákazníkov.

Viac sa dočítate v aktuálnom vydaní Roľníckych novín

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down