18.04.2023 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA a SPF podpísali memorandum o vzájomnej pomoci a výmene dát

Vedenie Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) prvýkrát v histórii rokovalo so Slovenským pozemkovým fondom (SPF) o možnej spolupráci.

Výsledkom je podpísanie memoranda o vzájomnej pomoci a výmene dát. Informovala o tom PPA.
        Memorandum podpísal za PPA generálny riaditeľ Jozef Kiss a za Slovenský pozemkový fond generálny riaditeľ Ján Marosz a námestníčka generálneho riaditeľa Adriana Muráňová.
        "Som rád, že sa nám po niekoľkomesačných rokovaniach podarilo vytvoriť priestor na spoluprácu pri výmene dát. Tie sú veľmi dôležité pre našich žiadateľov a väčšiu transparentnosť a rýchlosť procesov schvaľovania žiadostí o priame platby. Považujem to za historicky významný krok, ku ktorému nepristúpilo žiadne z predchádzajúcich vedení agentúry," povedal Kiss.
        Memorandum predpokladá zintenzívnenie vzájomnej komunikácie a koordinácie postupov pri obojstrannom poskytovaní potrebných informácií. Cieľom je zabezpečiť účinnosť a efektívnosť kontrolných mechanizmov v PPA a SPF pri správe majetku štátu a využívaní poskytnutých finančných prostriedkov.
        PPA bude poskytovať SPF údaje o žiadostiach o priame podpory a dotácie. SPF bude PPA poskytovať informácie o stave uzatvárania nájomných zmlúv k pozemkom v správe SPF. Tieto informácie vychádzajú z databáz oboch inštitúcií, ktoré sú súčasťou digitalizácie údajov subjektov, ktoré podnikajú v rezorte poľnohospodárstva.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down