17.05.2021 | 03:05
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA: Nový výkonný riaditeľ M. Bulla nastúpil do funkcie

Nový výkonný riaditeľ Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA) Marián Bulla v pondelok oficiálne nastúpil do funkcie. Informovala o tom Erika Turček Pfundtnerová z oddelenia komunikácie PPA.

Spresnila, že do PPA prichádza Bulla s bohatými skúsenosťami a praxou z oblasti geodézie, katastra a pozemkových úprav. Výsledkom jeho práce sú aj dnes verejne dostupné údaje o nehnuteľnostiach na katasterportáli.
"Som rád, že tím PPA posilní skúsený odborník na oblasť geodézie. Verím, že sa nám spolu podarí opäť sa o niečo posunúť a priblížiť k modernej PPA," privítal ho na prvej porade vedenia agentúry generálny riaditeľ PPA Jaroslav Jánoš.
Turček Pfundtnerová dodala, že Bulla ako geodet často spolupracoval aj s farmármi a rokmi získal komplexný prehľad o tom, s čím zápasia a aké sú ich problémy v oblasti pozemkov.
"Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) aj Najvyšší kontrolný úrad SR opakovane poukazovali na veľké nedostatky v dokladovaní právnych vzťahov k nehnuteľnostiam. Cítim to ako problém, s ktorým treba pohnúť. Vo svojej novej funkcii sa chcem aktívne venovať príprave a zavedeniu registra nájomných vzťahov, ktorý bude slúžiť okrem iného aj ako silný kontrolný nástroj," povedal Bulla.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down