16.09.2022 | 11:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA upozorňuje, že o Zelenú naftu je možné žiadať len do 19. septembra

Poľnohospodári môžu o štátnu pomoc vo forme úľav na environmentálnych daniach, v rámci výzvy Zelená nafta 2022, požiadať najneskôr v pondelok 19. septembra. 

Po tomto termíne bude príslušný systém uzavretý a žiadateľovi nebude umožnené podať si žiadosť. Upozornila na to v piatok Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA).
      Cieľom pomoci z výzvy Zelená nafta 2022 je podporiť poľnohospodársku prvovýrobu formou vrátenia časti spotrebnej dane z minerálnych olejov. Termín na predkladanie žiadostí bol stanovený od 18. augusta do 19. septembra tohto roka.
      K dnešnému dňu PPA eviduje 2442 podaných žiadostí, z toho viac ako 40 % bolo doručených elektronicky. Výška požiadavky obsiahnutá v týchto žiadostiach je 31,4 milióna eur, pričom limit na opatrenie je stanovený na 32 miliónov eur.
      Žiadosti sú spracovávané priebežne a po ich doručení na adresu PPA sú automaticky v systéme overované podmienky poskytnutia štátnej pomoci. "Odporúčame žiadateľom o zelenú naftu sledovať svoju e-mailovú adresu a notifikácie zasielané zo systému ITMS2014+ v prípade, že ich žiadosť je vrátená na doplnenie z dôvodu zistených nedostatkov," doplnila agentúra.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down