12.07.2022 | 10:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA vyplatila v rámci priamych platieb historicky najvyššiu sumu

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) vyplatila v rámci priamych podpôr 97,30 % z celkového objemu 582.450.515,52 eura. Medziročne ide o zlepšenie až o asi 84 miliónov eur.

 "Keď to porovnám s minulým rokom, som rád, že sa nám podarilo spracovať a vyplatiť výrazne viac žiadostí o priame podpory. Postupne sa nám darí napĺňať ciele, ktoré sme si zadefinovali. Je to aj vďaka lepšie nastaveným procesom a výraznému posunu v elektronizácii, respektíve digitalizácii," uviedol generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.
      Z Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu vyplatila PPA k 30. júnu 2022 až 98,05 % a z Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka 95,51 %. To je podľa PPA výrazne viac ako v minulých rokoch.
      Je to podľa PPA prvýkrát, čo sa podarilo agentúre výrazne zvýšiť percento vyplatenej sumy v priamych podporách a zároveň výrazne skrátiť termín vyplatenia finančných prostriedkov  žiadateľom.
      "Pre mňa boli hneď od môjho nástupu do agentúry neakceptovateľné lehoty pri hodnotení žiadostí. Som úprimne rád, že zmeny, často veľmi náročné, prispeli k tomu, že som sľub dodržal a lehoty sa nám nielen pri priamych platbách, ale aj v ostatných činnostiach darí výrazne skrátiť," dodal Kiss.

(tars)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down