22.03.2023 | 02:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

PPA zvyšuje transparentnosť, zverejňuje nové informácie o čerpaní peňazí

Pôdohospodárska platobná agentúra (PPA) považuje zvyšovanie transparentnosti a otvorenosti aj naďalej za svoju prioritu, preto verejnosti sprístupňuje aj informácie nad rámec zákonných povinností.

Agentúra rozšírila existujúce databázy o prijímateľoch podpôr z Európskeho poľnohospodárskeho záručného fondu a Európskeho poľnohospodárskeho fondu pre rozvoj vidieka. Tieto nové datasety obsahujú údaje za obdobie rokov 2015 až 2021. Ide o ucelené a samostatne použiteľné skupiny súvisiacich údajov, uložených podľa rovnakej schémy prostredníctvom Ústredného portálu verejných služieb ľuďom - data.gov.sk a verejnosť ich má k dispozícii na https://data.gov.sk/dataset/prijimatelia-z-epzf-a-epfrv.
        "Považujem za samozrejmé, že informácie o poskytnutí finančných prostriedkov z rozpočtov Európskej únie a štátneho sú k dispozícii verejnosti. Som rád, že sme schopní poskytnúť takéto databázy v oveľa väčšom rozsahu, ako tomu bolo doteraz. Úprimne verím, že to prispeje k novému nastaveniu vzťahu verejnosti k agentúre," dodal generálny riaditeľ PPA Jozef Kiss.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down