13.08.2020 | 12:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pracovníci agrosektora budú v prípade druhej vlny COVID-19 viac chránení

Pracovníci v poľnohospodárstve patria podľa najnovšieho pandemického plánu medzi rizikové profesie. Rozhodla o tom Pandemická komisia vlády SR, ktorá schválila nový pandemický plán v súvislosti s možným vývojom druhej fázy ochorenia COVID-19 na Slovensku. Informoval o tom Andrej Wallner z odboru komunikácie a marketingu Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR.

Priblížil, že MPRV SR sa spolu s ďalšími rezortmi a zainteresovanými partnermi pripravuje na druhú vlnu vývoja ochorenia COVID-19 na Slovensku. S cieľom nastaviť opatrenia čo najlepšie, ako aj eliminovať možné riziká a negatívne dosahy zasadala Pandemická komisia vlády SR.
Zdôraznil, že nový pandemický plán, ktorý komisia schválila, rozšíril tzv. rizikové skupiny obyvateľstva, a to o pracovníkov v poľnohospodárstve. Ide konkrétne o profesie veterinárnych lekárov, ošetrovateľov zvierat a pracovníkov v potravinárskom priemysle.
V praxi to podľa neho bude znamenať, že v prípade ochorenia budú mať títo zamestnanci prednostné právo na vyšetrenie, nárok na používanie ochranných osobných pracovných prostriedkov (OOPP) kategórie FFP3 a ďalšie.
Uviedol, že SR sa aktuálne nachádza v prvej fáze a MPRV SR preto realizuje činnosti protiepidemických opatrení v rámci svojej pôsobnosti. Predovšetkým ide o nákup a zabezpečenie OOPP pre potreby rezortu, ako aj komunikácia s operačným strediskom Pandemickej komisie vlády SR.
Dodal, že agrorezort vďaka tomu dokáže zabezpečiť aktívne fungovanie sektora a poľnohospodárskej prvovýroby v prípade druhej vlny ochorenia COVID-19 na Slovensku.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down