01.07.2020 | 09:07
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pravidlá spoločnej poľnohospodárskej politiky predĺžené do konca roka 2022

Rada EÚ v utorok poobede, v posledný deň chorvátskeho predsedníctva, dospela k spoločnému porozumeniu s Európskym parlamentom (EP) pokiaľ ide o pokračujúcu podporu európskych poľnohospodárov podľa súčasného právneho rámca až do konca roka 2022, keď nadobudne účinnosť nová spoločná poľnohospodárska politika.

Zjednotený text, na ktorom sa členské štáty dohodli s EP, bol schválený v osobitnom výbore Rady EÚ pre poľnohospodárstvo.
"Predĺženie súčasných pravidiel o ďalšie dva roky a do schválenia a uplatňovania novej spoločnej poľnohospodárskej politiky všetkým poľnohospodárom v EÚ poskytuje počas koronakrízy potrebnú predvídateľnosť a istotu. EÚ bude aj naďalej financovať programy rozvoja vidieka a poskytovať finančnú podporu európskym poľnohospodárom prostredníctvom priamych platieb, pričom sa zabezpečí plynulý prechod na ďalšie obdobie spoločnej poľnohospodárskej politiky," uviedla chorvátska ministerka poľnohospodárstva Marija Vučkovičová v správe pre médiá.
Podľa jej slov dohodnuté predĺženie umožní poskytovať nepretržité platby poľnohospodárom a iným príjemcom. Okrem toho počas nasledujúcich dvoch rokov budú mať členské štáty dosť času na prípravu svojich strategických plánov v súlade s novými právnymi predpismi o spoločnej poľnohospodárskej politike.
Prijatie prechodného nariadenia sa očakáva do konca roka 2020, pretože je úzko spojené s budúcim viacročným finančným rámcom EÚ na roky 2021 - 2027, o ktorom sa ešte stále rokuje.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down