01.04.2015 | 12:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pre hladké čerpanie eurofondov je potrebné posilniť kapacity MPRV a PPA

Pre hladké ukončenie operačných programov (OP) z obdobia 2007 až 2013 a pre implementáciu nových OP do roku 2020 je potrebné navýšiť administratívne kapacity (AK) relevantných útvarov Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR, ako aj Pôdohospodárskej platobnej agentúry (PPA). Ich navýšenie sa zabezpečí z technickej pomoci príslušných OP. Vyplynulo to z analýzy, ktorú dnes na svojej schôdzi prerokovala a schválila vláda SR.

Schválením materiálu vláda SR odobrila zvýšenie stavov AK pre MPRV o 24 pracovných miest, z toho pre programy cezhraničnej spolupráce o 10 pracovných miest, pre Program rozvoja vidieka (PRV) na roky 2014 až 2020 o 11 pracovných miest, pre OP Rybné hospodárstvo o 3 pracovné miesta a pre PPA o 37 pracovných miest.
Navýšenie stavov administratívnych kapacít pre kapitolu MPRV je podľa vládneho materiálu potrebné vykonať pri zohľadnení aktuálne neobsadených pracovných miest a bez nárokov na dodatočné prostriedky zo štátneho rozpočtu.
"Akékoľvek zvýšenie počtu administratívnych kapacít MPRV nad rámec schváleného, respektíve upraveného limitu počtu zamestnancov na príslušný rozpočtový rok musí byť vopred odsúhlasené Ministerstvom financií SR," zdôrazňuje sa v schválenom uznesení vládneho kabinetu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down