26.06.2024 | 11:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pre priame podpory si treba skontrolovať poštové a elektronické schránky

Poľnohospodárom sú v ostatných dňoch doručované rozhodnutia o priznaní priamych podpôr.

Podmienkou vyplatenia schválenej sumy je však prevzatie rozhodnutia o priznaní tejto podpory. Upozornil na to minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Richard Takáč (Smer-SD).
        "Chcem vyzvať všetkých poľnohospodárov, ktorí čakajú na vyplatenie priamych platieb, aby si skontrolovali svoje poštové schránky a elektronické schránky Ústredného portálu verejnej správy. Prevzatie rozhodnutia je totiž podmienkou na vyplatenie peňazí," spresnil Takáč na utorkovom tlačovom brífingu v Národnej rade SR.
        Samotní prijímatelia môžu podľa neho urýchliť proces vyplatenie podpôr, a to prevzatím doručeného rozhodnutia. Viac ako 90 % zo všetkých prijímateľov už má rozhodnutie o priznaní priamej podpory vo svojej elektronickej schránke.
        Dodal, že fyzické doručovanie rozhodnutí poštou v roku 2024 sa uskutočňuje iba v prípadoch, keď prijímatelia nemajú aktivovanú elektronickú schránku. Je dobré si tiež skontrolovať, či majú prijímatelia aktivované e-schránky na doručovanie v rámci Ústredného portálu verejnej správy.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down