06.03.2014 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pre trhoviská platia prísnejšie podmienky

Daňové a colné úrady dostali do elektronickej schránky od začiatku roka, odkedy sa sprísnili podmienky na trhoviskách, už viac ako 2000 informácií od obcí a miest. Ako informovala hovorkyňa finančnej správy Patrícia Macíková, informácie už vyhodnocujú a u rizikových predajcov vykonávajú kontroly. Pripomenula, že tovar sa môže predávať na trhových miestach už len s povolením obcí a miest.

„Predávajúci je povinný požiadať obec nielen o vydanie povolenia na zriadenie trhového miesta, ale aj o povolenie na predaj výrobkov a poskytovanie služieb na takom mieste. Predkladá zároveň kópiu strany označenej ako Záznamy daňového úradu z jeho knihy elektronickej registračnej pokladnice s predpísanými údajmi," priblížila P. Macíková.
Pri predaji tovaru, na ktorý sa elektronická registračná pokladnica používať nemusí, stačí čestné prehlásenie s predpísanými náležitosťami.
Obce a mestá tieto informácie zasielajú finančnému riaditeľstvu, komunikovať môžu prostredníctvom elektronickej schránky špeciálne zriadenej na tento účel. "Rovnako je možné informovať Finančné riaditeľstvo SR aj telefonicky," doplnila P. Macíková.
V súčasnosti colné a daňové úrady vstupujú do databázy zaslaných informácií. "Spracovávajú ich, priebežne vyhodnocujú mieru rizika a zameriavajú výkon kontroly na konkrétny podnikateľský subjekt," vysvetlila P. Macíková.

Zároveň pripomenula, že novela zákona, ktorá sa začala uplatňovať od januára, venuje osobitnú pozornosť preukázaniu pridelenia daňového kódu elektronickej registračnej pokladnice. Cieľom novely je umožniť colným a daňovým úradom efektívnejšie vykonávať kontroly podnikateľských subjektov. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down