12.06.2023 | 10:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predstavu o práci v poľnohospodárstve má málo detí, Sanagro ju prezentuje žiakom

Mnoho detí už ani nevie, čo všetko je súčasťou práce v poľnohospodárstve. V agrosektore je veľmi málo mladých ľudí, a aj preto spoločnosti z tohto rezortu hľadajú aktivity, aby do sektora pritiahli mladých ľudí.

Jednou z nich je aj forma exkurzií žiakov najmä základných škôl priamo na farmách. Uviedol to pre TASR konateľ spoločnosti Bos-por Agro v Borskom Svätom Jure, ktorá je súčasťou skupiny Sanagro, Ľuboš Irša.
        Zamestnanci ukazujú deťom, ako reálne funguje práca na farme. "Spoločnosť má záujem, aby sme prebudili v deťoch záujem o poľnohospodárstvo. Snažíme sa o zvýšenie vedomostnej úrovne, čo sa týka poľnohospodárstva a poľnohospodárov," uviedol Irša.
        Žiaci sa dozvedia o tom, ako jednotlivé segmenty poľnohospodárstva fungujú a čo je dôležité, môžu si aj v praxi vyskúšať, ako to funguje. "Počas návštevy farmy sa môžu previesť na traktoroch, kombajnoch a ďalších strojoch, ktoré poľnohospodári používajú. Máme takýchto akcií v pláne viac a záujemci sa môžu prihlásiť na návštevu farmy. Zameriavame sa nielen na základné, ale aj stredné školy," informovala PR manažérka spoločnosti Andrea Hrdá. Ako doplnila, hlavným cieľom je, aby deti išli študovať poľnohospodárstvo.
        Súčasťou predstavenia farmy a jej chodu je aj vzdelávacia časť. "Využili sme túto možnosť. Vďaka exkurzii už viacerí poľnohospodárstvo nevnímajú ako niečo zastaralé. Je vidieť, že aj v tomto odvetví sa prejavila modernizácia a ľudia v sektore sú vzdelanejší," povedala učiteľka zo Základnej školy s materskou školou v Závode Alena Kunšteková, ktorá so žiakmi 6. ročníka farmu navštívila.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down