18.12.2013 | 01:12
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Predvianočný ovocinársky deň v Piešťanoch

Ovocinári z celého Slovenska sa zišli v Piešťanoch pri príležitosti tradičného Predvianočného ovocinárskeho dňa. Záštitu nad týmto podujatím, na ktorom mali ovocinári možnosť vypočuť si odborné prednášky, prevzala Ovocinárska únia SR a Ústredný kontrolný a skúšobný ústav poľnohospodársky v Bratislave.

O tom, čo je pre poľnohospodárstvo potrebné, o podporách pre daný segment vrátane ovocinárstva, ktoré sa pripravujú na roky 2014 – 2020 a mnohých ďalších faktoroch, ktoré ovplyvňujú jeho vývoj, informoval štátny tajomník MPRV SR, Štefan Adam, ktorý sa akcie zúčastnil spolu s Máriou Pohankovou z agrorezortu. Za Českú republiku a podmienky v ovocinárstve ako takom, vystúpil predseda Ovocinárskej únie, Martin Ludvík, ktorý prezentoval pozíciu ovocinárstva na nové programové obdobie pre roky 2014 – 2020 v susedných Čechách.

Návštevníci ovocinárskeho dňa mali možnosť degustovať rôzne odrody jabĺk a hrušiek, ktoré boli pripravené pracovníkmi UKSUP z Odboru ovocinárstva a integrovanej produkcie, v spolupráci so skúšobnou stanicou Veľké Ripňany.

Celá akcia predvianočných ovocinárskych dní sa niesla v duchu pokojnej a príjemnej predvianočnej atmosféry.

(MPRV SR)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down