19.08.2014 | 02:08
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prehliadka a aj aukcia dobytka

Zväz chovateľov mäsového dobytka na Slovensku - družstvo (ZCHMD) sa pravidelne zúčastňuje Národnej výstavy zvierat v Nitre, aby verejnosti predstavil nielen rôzne mäsové plemená chované na Slovensku, ale ponúkol aj originálny a pestrý sprievodný program.

„Na chovateľský deň mäsového dobytka sa pripravujeme s bohatým programom. Okrem predvádzania plemenných zvierat pod tribúnami budú prebiehať aj sprievodné akcie nielen v piatok, kedy je plánovaný chovateľský deň mäsového dobytka, ale počas celej výstavy. Tohto roku sa zameriame na význam spotreby hovädzieho a teľacieho mäsa – „Máme radi hovädzie“. V piatok bude 2. ročník súťaže vo varení guláša „Gulášové hody“, kde naše mužstvo bude variť veľký kotol hovädzieho guláša, ktorý budú môcť ochutnať aj návštevníci bezplatne. V sobotu v rámci osláv 20. výročia založenia nášho zväzu v spolupráci s reštauráciou Trnavský dvor budeme piecť býka na ražni. Túto pochúťku za žetón v hodnote len 4 eurá si budú môcť návštevníci vychutnať od 11:30 do 15:30 hod.
Isto bude zaujímavé sledovať aj novinku - výstavnú aukciu plemenných zvierat. Licitovať na plemenné býky budú môcť záujemcovia od otvorenia výstavy do 12:00 hod - nedele 24. augusta, kedy sa aukcia uzatvorí," hovorí Ing. István POMICHAL, PhD., predseda ZCHMD.

Viac sa dozviete v ROĽNÍCKYCH NOVINÁCH č. 34.

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down