20.02.2023 | 07:02
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prezidentka podpísala novelu zákona o ekologickej poľnohospodárskej výrobe

Prezidentka Zuzana Čaputová v pondelok podpísala novelu zákona o ekologickej poľnohospodárskej výrobe z dielne Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR. Tá prináša úpravu úradnej kontroly produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby.

Novelou sa zabezpečuje implementácia predpisov EÚ o výkone úradnej kontroly zásielok produktov ekologickej poľnohospodárskej výroby alebo produktov z konverzie z tretích krajín na hraničných kontrolných staniciach, alebo v kontrolných miestach SR vykonávanej kontrolným ústavom.
      V súčasnosti dovozné kontroly vykonávajú inšpekčné organizácie, na ktoré bol delegovaný výkon úradných kontrol v ekologickej poľnohospodárskej výrobe. "Predmetom návrhu zákona je doplnenie výlučnej právomoci kontrolného ústavu na vykonávanie dovozných kontrol ekologických produktov a produktov z konverzie z tretích krajín, úprava hlásení prevádzkovateľov vykonávajúcich takéto dovozy a príslušných hlásení kontrolného ústavu voči Európskej komisii," spresnilo agroministerstvo.
      Novelou sa tiež vypúšťa vstupné preverenie pre prevádzkovateľov ekologickej poľnohospodárskej výroby, zjednodušuje sa formát registra prevádzkovateľov a bližšie sa upravujú údaje potrebné na posúdenie vstupov výroby ekologicky spracovaných potravín.
      Novela bude účinná od 1. apríla tohto roka.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2024 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down