06.03.2014 | 04:03
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pri Michalovciach chcú postaviť bioelektráreň

Bratislavská spoločnosť Energo Block, s.r.o., plánuje v katastrálnom území obce Stretava v okrese Michalovce výstavbu bioelektrárne. Vyplýva to zo zámeru, ktorý spoločnosť predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA).

„Predmetom navrhovanej činnosti je výstavba novej bioelektrárne s jedným kotlom na spaľovanie biomasy, z ktorého bude energia vo forme tepla použitá na výrobu elektrickej energie v jednotkách s tzv. ORC cyklom. Pre spaľovanie v kotle sa bude ako palivo používať drevná štiepka a slamené brikety," spresnil investor v zámere.
Navrhovaná stavba elektrárne je situovaná v severozápadnej časti extravilánu obce Stretava, v smere na obec Palín, v areáli bývalého poľnohospodárskeho družstva. Elektrický výkon sa vyvedie mimo objektu bioelektrárne s napojením na vedenie 110 kV, vrátane rozvodne a transformátorov.
„Predpokladané celkové náklady realizácie zámeru v tomto štádiu rozpracovania projektovej dokumentácie nie sú k dispozícii," zdôraznila v zámere spoločnosť.
Začiatok výstavby energetického bloku na biomasu sa očakáva v júli 2014 a ukončenie v novembri tohto roku. Predpokladaným začiatkom prevádzky je december 2014.
Celkové množstvo biomasy vstupujúcej do procesu výroby elektriny má byť vo výške 36 960 ton za rok, z toho drevnej štiepky 27 720 ton. Celkový inštalovaný elektrický výkon bioelektrárne by mal dosiahnuť  3,268 MWe. (tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down