02.09.2016 | 10:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Prichádzajú nové “emká“ série šesť

Traktory John Deere patria na našom trhu k pomerne rozšíreným traktorom, či už sa jedná o silné traktory veľkých sérií sedem a osem alebo o menšie, do značnej miery univerzálne traktory série šesť. A práve v tejto modelovej triede prichádza druhá generácia traktorov John Deere 6M, na ktorých došlo k hlavným zmenám predovšetkým v oblasti motora a prevodoviek. Priamo vo výrobnom závode v Mannheime, kde tieto traktory vznikajú, sme sa oboznámili so všetkým, čo nové ekologickejšie traktory John Deere 6M ponúkajú.

Séria šesť

Lokalizácia výrobného závodu John Deere v Nemeckom meste Mannheim, ktorý sa sústreďuje výlučne na produkciu traktorov série šesť, nie je spomedzi viac než sedemdesiatky fabrík firmy John Deere vôbec náhodná. Prispôsobená je požiadavkám trhov nachádzajúcich sa v oblasti západnej a strednej Európy, kde je dopyt po traktoroch tejto kategórie najvyšší. Celkom až 23 typov traktorov John Deere série šesť, je rozdelených do štyroch modelových tried. Po tri modely ponúka modelová trieda 6MC a 6RC, pri špecifikácii triedy 6M nájdeme osem modelov, pričom najviac modelov je v prémiovej kategórii traktorov John Deere 6R, ktorú tvorí až deväť modelov. Rozsah výkonu, ktorý traktory série šesť ponúkajú je od 66 kW (90 k), až po 158 kW (215 k s navýšením až na 255 k).

Nové traktory John Deere 6M, kde je celkom osem modelov s výkonom od 110 do 195 k využívajú dva druhy motorov. Prvých päť menších modelov využíva štvorvalcový motor s objemom 4,5 l, výkonnejšie tri modely(6155M , 6175M a 6195M ), majú pod kapotou šesťvalce s objemom 6,8 l. Traktory 6M sú rozdelené do troch skupín podľa rázvoru, alebo jednoduchšie povedané, podľa veľkosti rámu, ktorým sú traktory z Mannheimu špecifické. Najväčšie šesťvalcové modely 6M majú väčší rázvor, vyššiu hmotnosť a vyšší výkon. Pokiaľ v prvej generácii traktorov 6M bol najsilnejším modelom traktor John Deere 6175M s výkonom 175 k, teraz je najsilnejším modelom traktor John Deere 6195M s výkonom 195 k.  Nové “emká“ disponujú aj širokým výberom prevodoviek. V ponuke sú prevodovky PowrQuad Plus, AutoQuad Plus, AutoQuad Plus Ecoschift alebo CommandQuad Plus a CommandQuad Plus Eco Schift.

Celý článok v RN č. 35

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down