12.09.2014 | 04:09
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Priemyselní pekári chcú bojovať proti cenovému dumpingu v odvetví

Únia priemyselných pekárov Slovenska (ÚPPSR) chce bojovať proti cenovému dumpingu v odvetví. Informoval o tom dnes tlačový hovorca Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Stanislav Nemec po štvrtkovom (11. 9.) valnom zhromaždení únie.

ÚPPSR na svojom prvom valnom zhromaždení v Bratislave podľa jeho informácií prijala zásadné stanovisko k situácii v pekárenskom odvetví a v najbližších týždňoch začína aktívne spolupracovať s Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja vidieka (MPRV) SR v otázke stanovenia nákladov pekárenských výrobkov.
"Únia požiadala cenovú radu MPRV o spoluprácu pri expertnom stanovovaní nákladov výroby základných pekárenských výrobkov s poukazom na ekonomicky oprávnené náklady. Považujeme za nevyhnutné transparentným spôsobom poukázať na súčasné nezdravé javy súvisiace s cenotvorbou a laickej aj odbornej verejnosti riadne odôvodniť a vysvetliť, aké faktory vstupujú do výrobného procesu," uviedol predseda ÚPPSR Slavomír Moravčík.
Únia však nebude podľa Moravčíka žiadnym spôsobom zasahovať do obchodných rokovaní medzi členmi únie a odberateľmi pekárenských výrobkov.
Únia priemyselných pekárov Slovenska je záujmové združenie právnických osôb - podnikateľských subjektov podnikajúcich v oblasti priemyselného pekárenstva. Vznikla 24. júna 2014. Členovia únie svojimi výrobkami denne zásobujú celé Slovensko s pokrytím viac ako 70 % trhu.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down