29.04.2014 | 07:04
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Priestor na rozvoj slovenského vinárstva ešte stále existuje

Priestor na rozvoj slovenského vinárstva ešte stále existuje. Uviedol to dnes na Úrade vlády SR premiér Robert Fico (Smer-SD) počas stretnutia so slovenskými pestovateľmi a producentmi vína ocenenými na medzinárodných súťažiach, ktorým poďakoval za vzornú reprezentáciu Slovenska.

"Na Slovensku máme produkciu vína v objeme približne 372.000 hektolitrov. Spotreba vína je na úrovni okolo 680.000 hl, ale dovoz vína predstavuje 500.000 hl, možno aj viac," zdôvodnil predseda vlády vinársky potenciál SR.
Pripomenul zároveň, že od konca februára 2014 je v platnosti výnimka z verejného obstarávania pri opatreniach spoločnej organizácie trhu s vínom, ktorá by mala pomôcť slovenskému vinárskemu sektoru.
"Od 1. novembra 2013 taktiež platí zmena nariadenia vlády o odvodoch za odňatie a neoprávnený záber poľnohospodárskej pôdy, v ktorom sa zvýšila cena za trvalé odňatie vinohradov od 40 do 100 eur za m2, v závislosti od jednotlivých vinohradníckych oblastí," konštatoval ďalej predseda vlády SR.
Milan Waldner z Chateau Topoľčianky sa v mene vinárskej obce poďakoval premiérovi za úsilie vlády pri riešení dvoch najväčších problémov slovenských vinárov, a to za sprísnenie ochrany vinohradov a za zmenu podmienok pri verejnom obstarávaní.

(tasr)

Pridaj komentár

Pridaj komentár

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2023 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down