13.06.2016 | 12:06
Autor:
Kategorie:
Štítky:

Pripravené boli čerstvé novinky a aj kus histórie

Viac ako štvrťstoročnú históriu má za sebou spoločnosť AGROTEC a. s., ktorá sa na medzinárodnom veľtrhu poľnohospodárskej techniky Techagro 2016 prezentovala predovšetkým bohatou expozíciu techniky značiek New Holland a Amazone. Čo do počtu noviniek bolo najviac od značky New Holland, a to v oblasti traktorovej a kombajnovej techniky.

Trocha histórie

Prepojenie toho najmodernejšieho s dnes už históriou, mohli návštevníci veľtrhu Techagro vidieť na ploche spoločnosti AGROTEC a. s., ktorá okrem čerstvých noviniek priniesla zrenovovaný dvadsať rokov starý traktor New Holland 8970 (Ford). Cieľom nebolo iba ukázať kus histórie a odolnosť techniky New Holland, ale taktiež prezentovať programy značky New Holland zamerané na dodávku originálnych a renovovaných náhradných dielov pre staršie stroje.

Plynulejšie s novými CR-kami aj v kamenistej pôde

Obilný kombajn New Hollnad CR 10.90 patril k dominantným exponátom na výstavnej ploche. Bol prezentovaný v „obnaženej“ podobe, kedy mu okrem žacej lišty chýbal aj samotný šikmý dopravník. Obom súčastiam obilného kombajnu, lište aj šikmému dopravníku bola venovaná samostatná výstavná plocha hneď vedľa kombajnu. „Obilný kombajn CR 10.90 vystavujme v podobe, v akej je na našej ploche z dôvodu, aby sme návštevníkom ukázali vnútro stroja a jednoduchosť konštrukčných častí, s ktorými je možné dosahovať rekordné výkony pri zbere. Z kombajnu sme vybrali šikmý dopravník, spolu so systémom Dynamic Feed Roll a aj mláťacie ústrojenstvo, ktoré takto názorne približujeme návštevníkom. Nové kombajny modelovej triedy CR sa vďaka systému Dynamic Feed Roll, valcu slúžiacemu aj na rovnomerné rozprestretie hmoty pred mlátením, bez problémov vyrovnávajú s parcelami, na povrchu ktorých sa nachádza viac alebo menej kameňov. Tie sú šikmým dopravníkom vynášané hlavne pri minimálnej výške rezu a ďalej posúvané do kombajnu.

Viac v RN č.24

Pridaj komentár

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

denník / newsletter

Odoslaním súhlasíte so spracovaním osobných údajov za účelom zasielania obchodných oznámení.
Copyright © 2022 Profi Press s.r.o.
crossmenuchevron-down